GenelArşiv Taşımacılığı

19 Ağustos 2015
evden eve nakliyat
evden eve nakliyat

Ankara resmi kurumların ve özel şirketlerin oldukça fazla olduğu şehirlerimizdendir. Bu şirket ve kurumlara ait olan değerli evrakların belirli bir süre saklanması gerekmektedir. Arşiv taşımacılığı bu belgelerin düzenli bir şekilde paketlenip başka bir yere taşınması ve orda da aynı düzenle yerleştirilmesi anlamına gelmektedir. Arşiv niteliği taşıyan bu belgelerin zarar görmeden, dağıtılmadan, orijinalliğinin bozulmasına fırsat verilmeden taşınması gerekmektedir. Ankara evden eve nakliyat sektöründe uzun zamandır faaliyetini sürdüren firmamız arşiv taşıma hizmetini güvenli, titiz ve disiplinli bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Arşiv taşıma talepleri bize ulaşan kurum ve kuruluşların arşiv bölümleri yerinde incelenmektedir. Arşiv bölümlerinde inceleme yapan uzmanlarımız taşıma sistemi, süresi ve paketleme, lojistik destek konularında sizlere bir rapor sunmaktadırlar. İnceleme sonucu arşiv büyüklüğüne göre bölümlere ayrılır. Bu bölümlere kurum ya da kuruluşlardan en az bir sorumlu atanması raporda belirtilir. Verilen bu rapor her iki taraf tarafından da onaylanır ise taşıma biçimi ve yöntemi belirlenir.

Arşiv Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Arşiv taşımacılığına evden eve nakliyat işlemi gibi aynı gün başlanmaz. Tüm personelimize ve Kurum ve kuruluşlara ait sorumlular toplanarak taşıma bilgilendirmesi verilir. Herkesin taşımayı nasıl yapacağı öncelikle kafalarda betimlenir. Bu taşımanın ileriki Safalarında oluşabilecek sorunları da önlemektedir. Arşiv niteliğini bozmadan uygun ambalaj malzemeleri ile ambalajlanma işlemine bölüm, bölüm başlanır. Bölümden sorumlu kişi nezaretinde etiketlenme işlemi yapılır. Etiketleme yeni yerdeki kargaşayı önleyecektir. Ankara evden eve nakliyat firmamızın paketleme ve taşıma ekipleri ayrıdır. Paketleme işlemi nakliye aşamasının en önemli aşamasıdır. Paketleme ekipleri yeni yerde arşivin düzenlenmesinden sorumlu olacaktır. Arşiv niteliğine uygun taşıma malzemesi kullanımı ve arşivlerin dış etkenlerden korunması, deforme olması için en iyi ambalajlama teknikleri kullanılmaktadır. Paketleme işlemi belirli bir aşamaya geldiğinde taşıma işlemine başlanmaktadır. Taşıma işlemi de yine bölüm, bölüm yapılmaktadır. Bölüm sorumlularının gözetimi altında dikkatli, titiz ve disiplinli bir şekilde taşıma işlemi gerçekleştirilir. Araçlarımızda bulunan uydu izleme sistemleri dilediğinizde sizin takip edeceğiniz şekilde ayarlanmaktadır. Bu şekilde hangi arşiv bölümünün ne zaman ne şekilde taşındığını ve nakliye işleminin hangi aşamada olduğunu rahatlıkla takip edebilirsiniz. Taşıma ekipleri arşiv belgelerini gösterilen yerlere uygun bir şekilde naklini gerçekleştirirler. Paketleme ekipleri aynı titizlik ve hassasiyetle arşivlerinizi sorumluların istediği şekilde yerleşmesini yapmaktadır.

Ankara evden eve nakliyat firmamız depo sorunu yaşayan birçok firmaya depo konusunda yardımcı olmaktadır. Arşivlerin depolanması konusunda da sizlere özel depolarımız ile hizmet vermekteyiz. Arşiv depolarımız afet ve kazaların niteliğine göre üst düzey önlemlerin alındığı yerlerdir. Depolama bölümünde bu konu ile ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Profesyonel hizmet için bizimle iletişime geçin

Onur Nakliyat

Ankara evden eve nakliyat firmamız ev eşyalarının taşınması konusunda uzman olmuş bir kadroya sahiptir. Kaliteli ve uygun nakliyat fiyatları ile evinizin taşınması için bizi aramanız yeterli olacaktır.

Bize Ulaşın

0535 498 91 91

Haber Bülteni